28 Mart 2011 Pazartesi

Yasaklı Kül Tablaları

Otellerin sigara içilmeyen katlarında odalarda kül tablaları var. Kül tablalarının içinde kartondan işaretler sigara içmenin yasak olduğunu hatırlatıyor. Yabancılar kül tablası içinde sigara içme yasağını hatırlatan görselleri görünce abandone olmamakta zorlanıyorlar. Oldukları yerde sendeleyip devrilmemek için düz ve sağlam bir yere yaslanmak zorunda bile kalıyorlar. Ve diyorlar ki "Madem sigara içmek yasak, o zaman neden kül tablası koyuyorlar?Koymayıversinler"

Efendim ne bilsinler tabi adı kül tablası olduğu için illaki içine sadece kül atılması gerekmiyor. Çöpe atmaya uğraşmayacak denli küçük atıklarımızı içine bırakıvermek için de kül tablasını kullandığımızı bilmiyorlar, akledemiyorlar. Mesela tırnak keser atarsın, kıyafettinden bir ip sarkmıştır koparır atarsın, kürdanla dişini karışıtır işin bitince kül tablasının içine atarsın, sakız çiğneyeceksindir çikleti çıkartır jelatinini içine atarsın değil mi? Ve daha bir çok şey, ve hatta neler, neler.

Ey, yabancılar!! Bu denli şekilci olmayın lütfen. Az işletin toriği. Takıldığınız yerde house keepera sorun. O istirahate çekildiyse resepsiyonda duran resepsiyonistin birine sorun. Gerekirse adımı verin, selamımı söyleyin. O anlatır size. Capisce?

6 yorum:

 1. çok iyi bir hatırlatmaydı:) katılıyorum yani öğrenmeleri gerekir.

  sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 2. Bilmiyorlar ki,biz tabla gördüğümüz heryerde içeriz sigara )))

  YanıtlaSil
 3. Güzel konu, çok tuttum. Hele şu TORİK lafına bayıldım. Aklınla bin yaşa.
  Herhalde adamların saptığı konu KÜL meselesinden kaynaklanıyor. Adamlar yokluk yüzünden bizim gibi pratik olamamışlar..
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 4. Kamikaze;

  Bilsinler tabii :)

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Dalgaları Aşmak;

  İşte bilmiyorlar anlamak da istemiyorlar :)

  YanıtlaSil
 6. Ali İkizkaya;

  Torik lafı bana eski türk filmlerinden yadigar kelimelerden biri. Çok gülerdim duydukça yeri gelince kullandım :)

  Teşekkürler sevgiler :)

  YanıtlaSil

Yorumlar