5 Ekim 2008 Pazar

Gökkuşağının Üzerinde Bir Yerlerde, Odamda Gezinirken..

Odamdaydım, internette geziyordum şöyle bir site buldum, hayallere dair bir mim dolanıyordu geçtiğimiz günlerde blog camiasının kuzey kanadında, tam da bunun üzerine hayallere dair bir site bulmuş oldum, her işimizin çalıntı olduğunu müzik başlayınca bir kez daha anladım. Müziği dinleyip resimlere bakarak hayale dalayım derken...Bir başka site buldum, MP3 rocket denilen bir programı bedavadan dağıtıyordu. İnternet, bedavadan.???. İşte buna!!!.... İşte bedavaysa!!!... Balıklama atlanır elbette. Jennifer Hudson'ın geçen hafta çıkan albümünü, Queen Latifah diye tanıdığımız Dana Owens'ın albümlerini başka türlü nerden edinirdim bu puslu pazar gününde. İndirdiğim müzikleri dinlerken internette gezineyim dedim biraz, gezerken.....Bir site buldum, resimlere baka baka karakter tahlili yapıyorlarmış meğerse. Çıka çıka ne çıksam beğenirim;Keyif düşkünü,
Firari,
Part-Time Aşık,
İşbitirici,Üçüncü satıra takıldı kafam, Stevie Wonder'ın seksenli yıllar faciası part time lover isimli garabeti dilime takılacak diye korkuyla çevirdim sayfaları kendimi okudum;Sevgili Vladimir, (bu hitabı kendim ekledim, tüm sevimliliğim üzerimde şu satırları yazarken)

Ruh halin işbitirici, Zevk seçimin biraz tembellik ve miskinlik sinyalleri veriyor.. Kıvrılıp yatmak ve gözlerini kapamak .. İşte en mutlu olduğun an. Serinkanlı ve huzurlu bir yapın var. Çevreyi keşfetmek sana özgürlük hissi veriyor. Hatıraların canlandığı yerleri ziyaret etmekten sıkılmıyorsun. Romantik , tutkulu ve ince zevklere sahip bir müzikseversin. Canlı performansın yerini hiçbir şey tutamaz! Sanat sana göre sokaklardan fışkırabilir. Kesinlikle açık fikirlisin ve direk iletişimden yanasın.

Eğlence Firari, Tatil, gündelik hayatında vakit bulamadığın ama hep aklının bir yerinde kalan farklı dünyaları keşfetmek, heyecanlı aktivitelerde bulunmak için bulunmaz bir fırsat. Tutkularının sana yön vermesini seviyorsun. Muhtemelen yalnız vakit geçirmekten zevk alıyorsun, içgüdülerin ve merakın seni bütün dünyayı keşfetmeye zorluyor. Basit şeylerle mutlu olmayı tercih ediyorsun, bazen, gevşemekten daha iyi bir şey olamaz. Boş zamanlarını şarj olarak değerlendiriyorsun. Seni rahatsız eden nedir? Alışılmadık, marjinal görünüş ve tavırlardan rahatsız oluyorsun. Doğal bir görüntüyü her zaman tercih edersin.

Alışkanlıklar, Keyif Düşkünü, İlgiye, alakaya, insanları etkilemek için uğraşmaya asla doymuyorsun. Tek yönlü olduğun söylenebilir.. Konuşmaktan çok aksiyona inanıyorsun. Evinde gelenekselsin : Tarih ve kaliteye yatırım yapıyorsun. Evinin de senin kadar tarz olmasını istersin
Bir bardak şarap belki de iki.. Hiçbir şeyle mukayese edilemez. Uzun bir günün arkasından rahatlamak için bire bir.

Aşk, Part-Time Aşık, Aşk senin için uzun bir bağlılık demek. Kendini adamak, fedakarlık ve sevecenlik.. Senin için özgürlük büyük şehrin fırsatları demek. Hırsların arzuların şekil bulabildiği, insanların kim olmak istediğine kendisinin karar verdiği yer..

Aman Tanrım beni, kuzeninin Cosmopalitan dergisinde çözdüğü anketlerle dalga geçen beni ilk defa biri anladı ve o da bilgisayardaki ruhsuz bir anket kesinlikle onarılamaz psikolojik vakaya dönüştüm demek ki. Nerede, ne zaman bu hale geldim ben? Yok kendimi tahlile yeltenmeyeceğim bunu kesin internette birileri anket haline getirmiştir bir gün görürsem anlarım o vakte kadar gezinmeye devam. Benim ihtiyacım ulan ufacık bir sihir, ufak bir mucize, aklımdan geçenleri bir okusun istiyorum. Ama hayret verici bir "anket parçası" bana dair herşeyi anladı. Ben bile şehirde yaşamayı ve gürültülü ortamlarda yaşamayı sevdiğimi anlayalı çok uzun zaman olmamıştı henüz.


Artık bayram da bitti. Ne sihirdir ne keramet diyorum sözü David Copperfield'e bırakıyorum. Resimler konuşsun.

Aşağıda 6 farklı iskambil kağıdı var. Birini seç, onu düşün, seçtiğin kağıda dokunma, üzerine klikleme, tutttuğun kağıdı bulacağım.

Şimdi doğruca gözlerimin içine bakıp seçtiğin ardı düşün.

Seni tanımıyorum, seçmiş olduğun kartı göremem, ancak aklında hangi kağıdın olduğunu biliyorum.

Bak işte!! Tuttuğun kart uçtu gitti !!!

11 yorum:

 1. nasıl yani? hönk!! kaldım. kesin psikolojik test gibi birşeydir nasıl gider joker ya :)
  vladimir seni özlemiştim ne zamandır,okuyamadım?
  bu bahsettiğin testler doğru çıkıyor genelde hani şaşırma.senin anlatmak isteyip de anlatmadiğini.kendini çatır çatır söylüyor..

  YanıtlaSil
 2. eheh bu hileyi biliyorum. aşağıdakilerle yukardakiler aynı değil. hiç bir zaman olmadı ki zaten :)

  YanıtlaSil
 3. david gene şaşırttı beni :) kendimi de kasmam öyle hileydi ilüzyondu çözecem diye :D

  teste gelince, tipik testlerdendi işte, gayet ortalama sözler... ömrünü bunları çözerek harcayanlar var :(

  YanıtlaSil
 4. İlk bakışta kala kalıyorsun:))
  hileyi bilenler rahat:))
  ne olursa olsun çok etkili...

  şu testi bizde yapalım:)

  YanıtlaSil
 5. terazi burcu olduğunu söylemedi mi peki bu test. yok söylemediyse inanmama ben :))

  bu arada ben hileyi falan anlamadım yapamadım da zati gözüm ağrıyo bakamadım gözlerine david'in...

  YanıtlaSil
 6. bu testi ben de çözmüştüm aynı şeyler bana da çıktı part time aşık, koktum şıpsevdi mi demek istiyo diye ama değilmiş :)

  bu arada davidin hilesini çözdüm... üstteki kağıtlarla alttaki kağıtlar farklı... o yüzden yok... :) çok zekiyim ya! :D

  YanıtlaSil
 7. davidin hiç suçu yok bence...

  bütün pislik kartlarda...

  p.s: karakter tahlili yapan testlerden nefret ediyorum...karakterimdeki bozuklukları tedavi edemeyeceksen ne halt etmeye tahlil ediyorsun?
  idrar tahlilinden feyz almalı azıcık...

  YanıtlaSil
 8. Karakter tahlilleri, hep senin sadece bir yanını söyler.. Diğer yanlarını neyseki bloğunda keşfediyoruz...

  YanıtlaSil
 9. :) Bu testi ben de yapmıştım. Yeni nesil fanatik, firari, klasik ve hayalperest :) Evet çok büyük oranda doğru :))

  Şu hileyi de biliyorum. Bilmediğim zamanlarda vay be demiştim ben de :) Etkileyici gerçekten de.

  YanıtlaSil
 10. Yeni okumaya başladım.Bir o kadar keyifli ve şirin anlatım tarzı.Merhaba :)

  Testi çözmedim dersem yalan olur.

  Sadeliğe dönüş
  Heyecan peşinde
  Aşk böceği
  Rahat.

  Enteresan ama gerçekle uzaktan yakından pek alakası yok :)

  Huzurlu anlar dileğimle,

  YanıtlaSil
 11. güzel bi testti kolay ve cazibeli bir dahakine ne çıkacak diye kaptırıp gidiyorsun :D
  sonuca gelirsek bir çoğu doğru sankim evet ama birine bu tarz sorular sorup yorum yapmam gerekse az cok bende aynı şeyleri söyleyebilirdim gibi geldi bana sankim :))

  YanıtlaSil

Yorumlar