1 Şubat 2012 Çarşamba

Üşümeyelim Arkadaşlar

Şubat geldi ama o gelmeden az evvel soğuklar geldi. Çok soğuk değil mi? Sorum size değil kulaklarınıza, parmak uçlarınıza, burun deliklerinize, evsizlere, yoksullara ve sokak kedilerine ve sokak köpeklerine.

Hava soğurken böyle birden bire gelenler oldu, geri dönenler oldu; Efervesan Balık, Poliganum, Niyobe, Uçurtma Avcısı, Birict Cons'un Günlüğü, Sanem, Fulya, Tabbycat, Deja Vu - bu amı yaşar gibiyim ya -  Gülnihâl ayrı değil birleşik, Kuö Tanesi, Umumi Numuneler, Sivyus, Tee Ah Millatonna, Sude Özinci ve Kaos Gl gelmişler, hoş gelmişler.

Ben soğukları oldum olası sevmem. Zaten evde durmayı sevmem, dışarısını severim, dışarısı soğuk olunca böyle bir çıkamam hali, çıkmak istememek haline yabancı kalma hali. İçeriye girince dışarıyı özlüyorum, dışarıya çıkınca içeriye geri kaçasım geliyor. Zaten terazi burcundan muzdaribim, bu durum beni yiyor bitiriyor, dengelerim allak bullak oluyor. Daha ne diyeyim?

Üşümemeye çalışalım arkadaşlar. Haydi bir gayret bahara az kaldı sayılır. Yani teknik olarak.

8 yorum:

 1. teknik olarak da az kalmadı ki:(

  sarılalım sıkı sıkı^^

  YanıtlaSil
 2. Deniz be, şaka maka sıkı soğuk yaptı ben bile üşüdüm bu sene.:)

  YanıtlaSil
 3. Elimizde olsa keşke. Kuşadası sıcak olur dedik, üşümeyiz dedik. Balıkesir'dekinden çok üşüyorum.

  YanıtlaSil
 4. Üşümemeye çalıştıkça daha çok üşüyor insan yahu..

  YanıtlaSil
 5. sevmıyorum kar ı ozellıkle
  cocukken belkı ama
  sımdı bana hemen sokaktakı dostların yasayacagı zorlulgu getırıyor
  ıcıme sıkıntılar basıyor
  kac gundur kar var her yerde
  bı an once kalksın bı an once bahar gelsın dılegım

  YanıtlaSil
 6. Offf evet ya, bitsin bu soğuklar artık. Benim sokaktaki kuyruksuz kedi ile gri kediyi göremiyorum kaç gündür. Umarım iyilerdir. Kış çocukken güzelmiş, büyüyünce herşeyi görüp, farkında olunca ve tabii çalışmak zorunda olunca kış tam bir eziyet.

  YanıtlaSil
 7. Çok soğuk çok! Üstelik gazetede "...mini buzul çağına girdik." falan yazıyordu... :S

  YanıtlaSil
 8. Gerçi ben sizlerden daha soğukta, -20'nin altında yaşıyorum. Bu sebepten ara sıra nasıl daha hafif giyinilerek soğuktan korunulur gibi yöntemleri araştırırken buluyorum kenidimi :))))

  YanıtlaSil

Yorumlar