31 Aralık 2010 Cuma

Mutlu Yıllar

Bittiğine mutlu olduğum bir yıl oldu. Bittiğinden emin olmak için bile olsa dönüp arkama bakmayacağım bir yıl olarak geride kalacak sanırım. Çift yıllar oldum olası iyi gelmez bana, her seferinde sinir bozan bir olay mutlaka olur. Bu yıl rekor kırdı. Ardarda geldi herşey, her konuda ayrı bir taarruza uğradım. 2010 yılına girmeden bir kaç ay önce gördüğüm bir rüya zaten karşıma dikilecek engellerin özeti gibiydi. Yıl gelmeden kara gölgesi 2009'un son aylarında üzerime olanca ağırlığı ile düşmüştü bile. Tedbirliydim, başıma her yeni halt geldiğinde biliyordum zaten geleceklerini. O yüzden adımlarımı da hızlı ve kararlı biçimde attım. Şu an itibariyle oturup saysam beş tane saçma sapan olayla hayatın beni imtihan ettiğini görüyorum. Dursunlar bir kenarda. Tecrübe hanemize tecrübe katmış olduk. İnsanlar ile ilgili ilk izlenimlerimin ne kadar doğru olduğunu görmüş oldum. Bundan sonra ilk görüşte ruhunu okuduğum hiç kimseye bir tane bile kredi yok. Tanıştığım vakit o an aklımdan nasıl geçtiyse o kişi aynen öyledir. Lüzümsuz insanlara değer verip vakit harcamak gereksiz çaba kaybı. Neyse işte böyle. Bitti mi sahi bu yıl? Bitmemiş.. Ama bir kaç saati daha varmış öyle diyorlar. Geçer o zaman bence. Eli mahkum.

Bir arkadaşım düş gibi bir yıl geçirmemizi diliyor, ne kadar güzel bir dilek değil mi? Güzel hatırlanacak düş gibi bir yıl geçirmenizi diliyorum ben de. Tüm sevdiklerinize mutlu, huzurlu, sağlıklı güzel bir düş gibi gelsin yeni yıl.

Sevgilerimle..

10 yorum:

 1. "Bu, ve yalnızca bu yeni yıl kararı olabilir: Hiç bir karar almama kararı alabilirim, çünkü tüm kararlar aynı anda gelecek için kısıtlamalardır. Tüm kararlar hapsolmuşluktur. Bugün yarına karar mı veriyorsun? Yarını yok ettin. İzin ver 'yar...ın' kendi oluşunda varolsun. İzin ver kendi yolunda gelsin! İzin ver kendi hediyelerini getirsin." - OSHO

  iyi yıllar Vladimir..:)

  YanıtlaSil
 2. :) düş gibi gelmesin yea :( düşeş gibi gelsin! iyi bir yıl dilerim kıkırkıkır :D

  YanıtlaSil
 3. Herşeyden önce sağlıklı bir yıl olsun, huzurlu ve tasasız. Mutlu seneler...

  YanıtlaSil
 4. mutlu yılların olsun.

  nicelerine inşallah..

  YanıtlaSil
 5. Bu yıl berbattı evet, zaten bir tane süper geçti diyenine rast gelemedim.

  Ama yeni yıl güzel geçer umarım, mutlu yıllar ;)

  YanıtlaSil
 6. Herşeyin gönlünce olacağı mutlu bir yıl diliyorum.

  YanıtlaSil
 7. Huzur dolu, umutlu bir yıla :)

  YanıtlaSil
 8. Vladimircim mutlu yıllar diliyorum.dilerim sevdiklerinle birlikte sağlıklı,mutlu,huzurlu,düş gibi güzel bir yıl geçirirsin.sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 9. insanlarla ilgili ilk izlenim görüşleri hakkında söylediklerini düşündüm de..
  sanırım haklısın .. bundan sonra özellikle dikkat edeceğim ben de..

  tekli rakamlar iyidir :) 2011 güzel geçecek..

  YanıtlaSil
 10. 2011'in guzel gecsin.

  YanıtlaSil

Yorumlar